FAQ

Najczęstsze pytania i odpowiedzi.

Wypełnij formularz rezerwacyjny w zkałdce wybranej kolonii lub obozu.

Zgłoszenia dokonuje się najpóźniej 14 dni przed rozpoczęciem turnusu i można je znaleźć w bazie wypoczynku pod adresem: https://wypoczynek.mein.gov.pl/.

Kolonie przeznaczone są dla dzieci 7-12 lat, obozy młodzieżowe 12+. Wszystko zależy od dojrzałości emocjonalnej dziecka. Najlepiej zapytać i podjąć decyzję wspólnie z dzieckiem.

Tak. Jeżeli potrzebujecie Państwo fakturę, prosimy o kontakt mailowy na adres: biuro@thebestcamp.net.

Zapraszamy na naszego fanpage’a:

FB https://www.facebook.com/The-Best-Camp-kolonie-i-obozy-102854085878091/?ref=pages_you_manage

INSTAGRAM:
https://www.instagram.com/thebestcamp_poznan/

Po odbytym turnusie, na maila, z którego dokonywaliście Państwo rezerwacji, zostanie przesłany link do chmury. Zdjęcia dostępne będa do końca wakacji, dlatego warto je pobrać na swój komputer.

Według rozporządzenia MEN z dnia 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży kadra musi posiadać stosowne uprawnienia do
podjęcia pracy na stanowisku wychowawcy/kierownika. Wiele osób współpracujących z nami to doświadczeni pedagodzy i czynni nauczyciele. W naszych szeregach są również instruktorzy harcerscy. Przed rozpoczęciem obozu kadra przedstawia wymagane dokumenty.

Wychowawcy to osoby doświadczone, które posiadają wszelkie uprawnienia zgodnie z rozporządzeniem w sprawie wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Większość osób z nami współpracujących, to czynni zawodowo nauczyciele, którzy na co dzień pracują z w szkołach i mają dużą wiedzę na temat rozwoju dzieci i młodzieży. Zatrudniani przez nas wychowawcy muszą wykazać się udokumentowanym kilku sezonowym doświadczeniem w pracy na stanowisku wychowawcy.

Nasze biuro nie dyskwalifikuje dzieci z zaburzeniami lub chorych przewlekle. Doświadczona Kadra na pewno sobie poradzi. Warto jednak dokładnie opisać przypadłość w karcie kwalifikacyjnej. To na podstawie tego dokumentu wychowawcy wiedzą co dziecku dolega i dzięki niej szybciej są w stanie zareagować w sytuacji kryzysowej.

Pierwszego dnia na obozie wychowawca zbiera leki od dzieci. Uczestnicy każdego dnia zażywają leki w obecności swojego wychowawcy. Prosimy o podpisanie i opisanie dawkowania na opakowaniu. Jeżeli dziecko przyjmuje leki na stałe, należy odnotować to również w karcie kwalifikacyjnej.

 Telefony są własnością Państwa dzieci i kadra nie ponosi odpowiedzialności za żaden sprzęt , również telefony. Dzieci mają dostęp do telefonów przez cały czas. Zastrzegamy jednak w regulaminie obozowym korzystanie z nich wyłącznie w czasie wolnym. Podczas zajęć wymagane jest skupienie uwagi na wychowawcy i zajęciach. W przypadku nadużyć (np. dziecko nie śpi w nocy i gra na telefonie) będziemy Państwa o tym informować i wspólnie ustalimy najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji.

Podczas śniadań i kolacji dzieci otrzymują do picia herbatę, a na obiad sok. W trosce o środowisko, pomiędzy posiłkami, dzieci wodę piją z butelek filtrowanych. Według Głównego Inspektora Sanitarnego aż 99,7% domów zasila dziś woda zdatna do picia. Jeżeli jednak chcecie Państwo, aby dziecko piło wodę wyłącznie mineralną, to będą organizowane wyjścia do sklepu, podczas których dzieci będą mogły zakupić wodę.

Tak, oferta cenowa obejmuje ubezpieczenie NNW. Za dodatkową opłatą możecie Państwo wykupić ubezpieczenie AC. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani dodatkowo ubezpieczeniem AC, prosimy o kontakt z naszym biurem poprzez maila: biuro@thebestcamp.net

Cena obozu obejmuje: nocleg, wyżywienie, ubezpieczenie NNW, wszystkie materiały programowe potrzebne do realizacji programu obozu, zatrudnienie wykwalifikowanej kadry.

Cena obozu nie obejmuje: wycieczek, transportu autokarem, ubezpieczenia AC.

Propozycje wycieczek znajdują się w formularzu rezerwacyjnym. Po wypełnieniu tego dokumentu zostanie przygotowana dla Państwa umowa, która uwzględni ceny wycieczek.

Podczas wycieczki organizacja dnia ulega zmianie. Wychowawcy z oczywistych względów nie mogą realizować punktów programu (chyba, że cała grupa  i wychowawca pozostają w ośrodku). Dzieci przebywają pod opieką jednego z wychowawców i są dla nich organizowane inne zajęcia np. wyjście na plażę, kino świetlicowe, planszówki, gry i zabawy sportowe.

Jeżeli chodzi o kolonie, to na Państwa wyraźną prośbę wychowawca może przechować dziecku pieniądze. Najlepiej gdybyście Państwo podzielili kieszonkowe (np. po 20 zł) w koperty i opisali je datami. Wychowawca każdego dnia przed wyjściem do sklepu wyda kopertę. Na kopercie powinno znaleźć się imię i nazwisko dziecka, data i kwota. Prosimy o uwzględnienie wydatków na lody, gofry, w sklepie oraz ewentualne pamiątki. Kadra nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zguby/kradzieże. Powierzenie pieniędzy dzieciom jest na Państwa odpowiedzialność.

Półkolonie adresowane są dla dzieci w wieku 7-12 lat. Przyjęcie dzieci młodszych lub starszych rozważane jest w trybie indywidualnym. Zajęcia odbywają się w Poznaniu i Tarnowie Podgórnym. Zapewniamy opiekę w godzinach 7:30-16:30.

Tęsknota za rodzicem jest czymś naturalnym. Doświadczona kadra potrafi rozmawiać z dziećmi. Czasem wystarczy stworzyć dziecku poczucie bezpieczeństwa poprzez rozmowy, obecność w pokoju przy zasypianiu, czy chociażby czułym gestem. Jednak jeżeli obawiacie się Państwo sytuacji, w której tęsknota będzie na tyle silna, że dziecko będzie chciało koniecznie wrócić jak najszybciej do domu, to proponujemy na początek skorzystać z turnusu 7 dniowego nad morzem.

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami!